Získajte 350 € digitálny príspevok pre žiakov SR na nákup notebooku alebo tabletu s klávesnicou cez projekt Digitálny žiak.

PROGMA patrí do siete zmluvných predajcov zapojených do národného projektu Digitálny príspevok pre žiakov SR.

Kto môže využiť digitálny príspevok ?

Ako získať príspevok

Krok 1

Zaregistrujte sa do projektu vyplnením formulára na https://register.digitalnyziak.sk

Krok 2

Po úspešnej registrácii získate validačný kód cez SMS a e-mail.

Krok 3

Navštívte jednu z našich predajní

Krok 4

Odchádzate so sprevádzkovaným a plne funkčným zariadením.

 1. Národný projekt rešpektuje individuálne a špecifické potreby jednotlivých žiakov, a práve z tohto dôvodu ho môžu zákonní zástupcovia použiť na zakúpenie digitálneho zariadenia, ktoré je pre ich dieťa najvhodnejšie. Zariadenia, ktoré je možné zakúpiť s použitím príspevku, sú primárne určené na vzdelávanie, a preto musia spĺňať nasledujúce parametre:
  1. displej s minimálnym rozlíšením 1366 x 768 pixelov
  2. minimálne jeden fyzický port pre pripojenie periférií
  3. fyzickú (hardware) slovenskú klávesnicu ako súčasť zariadenia alebo pripojiteľnú fyzickými portami zariadenia, alebo bezdrôtovo
  4. funkcia ovládania kurzora, vstavané alebo pripojiteľné fyzickými portami zariadenia alebo bezdrôtovo (myš, dotykový displej, touchpad a pod.)
  5. zabudovaná kamera, reproduktory a mikrofón
  6. funkcionalita pripojenia na Wi-Fi
  7. rozhranie pre možnosť pripojenia k mobilným dátovým službám – v prípade tabletu SIM slot ( integrovaný LTE Modem). Pri ostatných zariadeniach možnosť pripojenia LTE modemu pre 4G sieť.
 2. V danom ponímaní sa jedná štandardne o zariadenia typu Notebook, All in one počítač alebo tablet s uhlopriečkou displeja nie menšou ako 25 centimetrov, pričom:
  1. zariadenie musí mať nainštalovaný užívateľsky jednoduchý operačný systém
  2. jeho najnovšiu verziu, prípadne verziu, ktorá umožňuje aktualizáciu na novšie verzie, je možné ďalej doinštalovať balík kancelárskeho programového vybavenia (software) lokalizovaného do slovenčiny a používaného v školskom prostredí na Slovensku, antivírusový software, a je tiež kompatibilné s prostredím a aplikáciami využívanými v školskom prostredí – najmä Edunet a pod.
  3. zariadenie musí byť nové (vyrobené v roku 2022 a neskôr), má minimálne dvojročnú záruku a garantovanú plnú podporu výrobcu minimálne na tri roky (na hardware a aj software vybavenie)
  4. zariadenie musí mať možnosť pripojenia k široko podporovanej online distribučnej platforme voľných a platených aplikácií (vrátane aplikácií ako viki.iedu.sk, Edupage a Slovensko.sk) a ich plnohodnotného používania

* Výška príspevku neohraničuje cenu zakúpeného zariadenia. Užívateľ digitálneho príspevku/zákonný zástupca môže s vlastným doplatkom nakúpiť zariadenie a príslušenstvo aj nad rámec technickej špecifikácie a hodnoty príspevku.
* Digitálny príspevok je možné využiť aj na nákup príslušenstva k info-komunikačným technológiám, software a školení, výlučne však ako súčasť dodávky zariadenia spĺňajúceho vyššie uvedené parametre.
* Digitálny príspevok nie je možné využiť na nákup bielej alebo spotrebnej elektroniky, herných konzol, mobilných telefónov, audio systémov, televízorov a podobne.

Viac informácií na oficiálnych stránkach projektu.

Časté otázky

Môžete si vybrať zaradenie s cenou nižšou ako 350 €, zvyšná suma príspevku však prepadne a nebude sa dať použiť na ďalší nákup. Preto vám odporúčame využiť rozdiel v cene a príspevku na nákup príslušenstva, na ktoré sa príspevok vzťahuje tiež.

Nie, zariadenie je na základe uplatnenia príspevku možné kúpiť iba v predajniach.

Nie, vrátiť alebo vymeniť sa dá iba zariadenie, ktoré nebolo použité ani aktivované. Reklamáciu však môžete využiť tak, ako bežne na iné produkty.

U nás na predajni vám pomôžeme s výberom vášho zariadenia. Treba však myslieť na to, že produkty zaradené do projektu musia spĺňať určité špecifikácie, ktoré nájdete tu.

Digitálna koalícia – Národná koalícia pre digitálne zručnosti a povolania Slovenskej republiky. Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou. Viac informácií na www.opii.gov.sk a www.mirri.gov.sk

Trenčín

Legionárska 29
911 01 Trenčín
tel.: 032 6583488, 032 6402186
e-mail: tn@progma.sk

Nové Mesto nad Váhom

Odborárska 31
915 01 Nové Mesto nad Váhom
tel.: 032 7714007
e-mail: nm@progma.sk

Informácie

Pondelok – Piatok
8:30 – 17:00
Sobota – Nedeľa
Zatvorené
REKLAMAČNÝ PORIADOK

Odber noviniek